راه هنرمند

فراخوان مطالعه کتاب «راه هنرمند»

 

خانم جولیا_کامرون نویسنده، و خانم گیتی خوشدل مترجم این کتاب خواندنی و ارزشمندند.
کتاب فوق نمونه‌ای مفید و موثر از میان بی‌شمار کتاب‌ها در اهمیت نوشتن است، با این تفاوت که این اثر خواننده را به بازیابی خلاقیت و دیدار با هنرمند درون فرامی‌خواند.

همان هنرمندی که سال‌ها در حبس خانگی مغز منطقی گیر افتاده، نفس نمی‌کشد و از خلاقیت و ترسیم زندگی هنرمندانه باز ایستاده است.
این کتاب خواننده را با زیست خلاقانه صاحب اثر همراه می‌کند، جمله‌به‌جمله با تجارب زیسته او هم‌ذات‌پنداری می‌کند و تمرین‌ها را با میل تمام برای بازیابی خلاقیت درون انجام می‌دهد و به جلو هدایت می‌شود.

در این کتاب از اصول بنیادی و جرقه‌های معنوی سخن به میان آمده است و هنرِ خلاقانه زیستن را به هنرمندان و غیر هنرمندان می‌آموزد.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:
« راه هنرمند _در جوهر _راهی معنوی است که از طریق خلاقیت آغاز و طی می‌شود.
اگر خلاقیت‌تان با مانع روبرو شده _و معتقدم که خلاقیت همه ما تا حدودی بند آمده_ به احتمال زیاد با کاربرد مشتاقانه ابزار این کتاب آزادانه‌تر خلق خواهید کرد. همانطور که ” هاتا یوگا”  آگاهی انسان را تغییر می‌دهد _ در حالی که تنها کاری که می‌کنید کشش عضلات است_  تمرین‌های این کتاب نیز آگاهی انسان را دگرگون می‌سازد، اگرچه “تنها ” کاری که می‌کنید نوشتن و بازی است.

تمرین‌ها را انجام بدهید_ تا خواه آن را باور داشته باشید و خواه نه، خواه آن را بیداری معنوی بخوانید و خواه نه، شاهد پیشرفتی باشید که به دنبالش می‌آید.

حاصل این صفحات، عملاً خودآموزی برای بازیابی سلامت است. همچون تنفس دهان به دهان که به منظور بازگرداندن شخص به زندگی است_ یا به سان مانورهای پیروزی_ هدف این ابزار این است که ناجیان حیات باشند. امیدوارم شما نیز آنها را به کار ببندید و دست به دست بگردانید.»

به سبب آشنایی چند ماهه‌ام با این کتاب و به کار بردن ابزار بنیادی و نتایج به دست آمده، برای دومین بار خودم را موظف به خوانش این کتاب کردم.

به همین دلیل کانال جدیدی در تلگرام ایجاد کردم تا به دستورات کتاب پایبند بمانم و کسانی را که دوست دارند با خودِ هنرمندشان روبرو شوند، به خوانش این کتاب دعوت کنم.

اگر به کتاب دسترسی ندارید، می‌توانید با کانال تلگرامی راه هنرمند1- بازیابی خلاقیت – همراه شوید، تا ضمن آشنایی با نکات متنی کتاب، فایل‌های صوتی را از آدرس زیر دانلود کنید.

https://t.me/+frc9uPDqHWlhNzRk

مهتاب صادقی
1403/2/15

به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط